Освячення меморіальної дошки св. Зигмунта Фелінського

6 жовтня. Неділя. Сонячний погожий день. Зігріває своїм теплом не лише сонце, а й наближення зустрічі з Христом. Віруючі поспішають до храму. Збираються біля входу, адже саме там буде посвята меморіальної дошки. І от звучить дзвоник, рушає урочиста процесія.

Zygmunt2

Архієпископ Петро Мальчук окроплює і окаджує пам’ятну дошку, на якій читаємо: “Св. Зигмунт Фелінський, студент Рим.-Католицької Духовної Семінарії, Архієпископ Варшавський, засновник Ордену Сестер Францисканок Родини Марії”.

Це не перелік посад чи позиції в суспільстві – це краплина з опису життя святого, бо читаючи повну біографію, не раз і не два можна дивуватись, аж до абсолютного захоплення, тих його віри і відданості Богу кожного дня серед будь-яких умов. Не дивно, що після себе залишив “одну сутану, бревіарій та багато любові серед людей”.

Zygmunt1

Під час проповіді архієпископ задав питання: “В двері цього храму заходила і заходить велика кількість людей – не одна тисяча. А скільки з них є святими?..”

На службі також був присутній єп. Віталій Скомаровський, провінціал о. Доброслав Копистеринський OFM, настоятель храму – о. Мирослав Карачина OFM, священики з інших парафій Житомира та група монахинь з Ордену Сестер Францисканок Родини Марії, які приїхали із Польщі.

Після благословіння сестра-настоятелька передала парафії реліквії св. Зигмунта, які знаходитимуться в нашому храмі. А опісля служби відбувся святковий концерт камерного хору старших “Magnificat”.

За матеріалами http://janzdukli.org.ua