Коронація фігури Матері Божої Фатімської

«Величає душа моя Господа і дух мій радіє в Бозі, Спасі моїм» (Лк 1, 46а – 47) – ці слова Матері Божої, яка досвідчила в своєму житті безмір Божих благодатей, ніби відлунням лунали в серцях вірних з парафії Божого Милосердя що в Житомирі на Мальованці, оскільки з 26 – 30 березня 2014 року вищезгадана парафія мала честь гостити в себе фігуру Матері Божої Фатімської та Її кустоша о. Станіслава Фірута SAC.

В суботу ж, 29 березня, на завершення перегринації, парафіяни та численні гості стали свідками великої події – коронації місцевої фігури Матері Божої Фатімської. Ця фігура та корона, це дар парафіян до нового храму, котрий будується. Поки ж що фігура знаходиться в каплиці побудованій на фундаменті майбутнього храму.

IMG_9511

Приготовленням до коронації стали парафіяльні реколекції, котрі одночасно з перегринацією провів о. Станіслав. В часі проповідей реколекціоніст розповідав про послання з Фатіми, про турботу Діви Марії та Її заклик до навернення.

Адже коронація це не лише зовнішній знак, формальна церемонія отримання влади, накладення корони, це щось більше і глибше. Коронація символізує посвячення короля чи королеви на довічне служіння своєму народу. І власне таке досконале служіння ми вбачаємо в Особі Богородиці.

Урочисту Святу Літургію очолив єпископ-помічник Києво – Житомирської дієцезії Віталій Скомарівський, він же і коронував фігуру, а також о. Станіслав Фірут SAC, о. Людвік Камілевський – декан Житомирського деканату, о. Ярослав Ольшевський SAC – настоятель парафії Божого Милосердя та о. Віктор Матушевський – вікарій парафії.

IMG_9602

Вірні дякували Богу за дар присутності і заступництва Марії Цариці, котра з материнською ніжністю огортає своїх дітей опікою та турботою. Адже царювати, це не означає керувати і збирати славу. Царювати – це служити, бо як каже відома пісня: «Той, хто всім слугою став, той насправді царював». Отож Матір Божа Цариця є для нас достойним прикладом того, як ми маємо, вдивляючись в Її, служити Богу і ближнім.