Урочисте закладання наріжного каменю

“Камінь Милосердя” в Житомирі.

2016 рік Божого Милосердя, проголошений Папою Римським Франциском, став знаковим для всієї країни, а особливо для житомирян.
Адже саме цього року, в Житомирі, в Парафії Божого Милосердя, що на Мальованці, поволі завершується будівництво нового храму. Початок будівництва сягає 2013 року і уже за кілька років, дякуючи Божому благословінню і допомозі добродіїв, підходить до свого завершення.

3 березня – друга неділя Великодня. Для прихожан парафії цей день став визначним, адже саме в цей день відбулося урочисте закладання наріжного каменя в будівлю нового
храму. Привезений, з гори Голгофи камінь, разом із актом будівництва урочисто помістили в капсулу та вмурували в стіну новобудови.

Святкова меса проходила прямо у недобудованих стінах костелу, під відкритим небом. Та це не завадило зібратися там кільком сотням вірян з різних парафій Житомира.

Багато священників з України та Польщі приїхали ушанувати цю подію. Серед яких: отець декан Людвік Камілевський, представник Провінціала Паллотинів отець Юзеф Цюпак і делегат Провінціала Паллотинів в Україні отець Станіслав Кантор. Очолив урочисту службу отець Канцлер Віталій Бешкурий – делегат Архієпископа Києво- Житомирської Дієцезії Петра Мальчука.

Саме від імені Його Преосвященства отець Віталій освятив капсулу з наріжним каменем і меморіальну дошку, встановлену біля входу в храм. У своїй проповіді о. Віталій цитував святого Йоана Павла ІІ, а також зазначив, що новий костел будується не лише завдяки великій праці, але і завдяки заступництву святих, котрі відійшли з цього світу, які випрошують у Бога для нас благодаті.

Отець Канцлер також звернув увагу на символічність місця, на якому повстала новобудова – це перейменована вулиця Св.Йоана Павла ІІ, і на останок закликав усіх віруючих
довіритися Божому Милосердю.

Приємно, що ця подія зібрала велику кількість політичних діячів та гостей, серед яких був присутній Генеральний консул Республіки Польща пан Томаш Олейнічак,
віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко разом з дружиною Людмилою Зубко, міський голова Сергій Сухомлин, заступник міського голови та ініціатор створення в м. Житомирі вулиці Св. Йоана Павла ІІ – Олексій Ясюнецький, а також сім’я Цимбалюків.

Під час служби усі віряни молилися про мир та спокій у нашій країні та про опіку Милосердя Божого. А ще про благословіння Боже для настоятеля парафії о. Ярослава Ольшевського, який є ініціатором будівництва.

В кінці урочистості усі присутні отримали пам’ятну листівку, а також солодкі подарунки- великодніх “баранчиків”, які власноруч приготувала молодь парафії.

Столярчук Тетяна 

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/104890795435105001985/albumid/6269774949111134625?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]