Парафія

Історія створення Парафії

Житомир – це велике місто, в якому вперше започатковано створення спільноти отців-паллотинів на Україні. В кінці 80-х років отці-паллотини з Польщі почали навідувати це місто і постійно підтримували зв’язок з о.Олександром Мілевським, який тоді працював в місцевому кафедральному соборі. На той час це був один з небагатьох вільно відкритих храмів на Україні, який приймав велику кількість віруючих людей. То був період поступового розпаду СРСР, що спонукало до думки про необхідність зосередження паллотинів на Україні.

О.Олександр Мілевський завдяки спілкуванню з о.Петром Тарасем SAC і о.Яном Палигом SAC вирішив вступити до паллотинів. 1 листопада 1989р. він склав першу консекрацію в Римі біля могили святого Вікентія Паллотті. За рік до того, о.Олександр придбав будинок в Житомирі, в районі, який називається Мальованка, де і проживав. Цей дім спочатку був осередком різних зустрічей, відпочинком для отців, гостей з інших країн, а в подальшому при його добудові – центром паллотинського життя в Житомирі.
Каплиця Божого Милосердя (1990 рік):
1990 рік

1990 рік

Для допомоги о.Олександру SAC вкінці серпня 1990р. до Житомира з Польщі приїжджають два нововисвячені отці-паллотини: Ярослав Ольшевський SAC та Станіслав Фірут SAC. Перший з них залишився в Житомирі, а о.Станіслав разом з о.Олександром розпочали роботу в Довбиші. О.Ярослав Ольшевський SAC активно працює при кафедральному соборі та в інших ближніх парафіях. За допомогою старань о.Олександра Мілевського SAC та прихожан Житомира, місцева влада прийняла рішення віддати другий храм – семінарійного костелу. Душпастирську роботу в ньому проводить о.Ярослав Ольшевський SAC. При допомозі з заходу та місцевих католиків розпочато ремонт святині. 30 квітня 1991р. о.Ян Пурвінський посвятив відремонтовану каплицю – одну з бічних сторін костелу.

Активно співпрацюють з отцями сестри-паллотинки, які також приїхали з Польщі. В результаті їхньої спільної праці сформувалась група з мирян Союз Католицького Апостольства, яка реалізує харизмат святого Вікентія Паллотті.

В 1991р. з Польщі для допомоги приїжджає нововисвячений о.Андрій Бафельтовський SAC, який проживає в будинку на Мальованці. На протязі двох років він вів душпастерську роботу в кафедральному і семінарійному храмах та відвідував ближні парафії. В травні 1992р. єпископ Ян Пурвінський передав семінарійний костел колишнім власникам – отцям Ордену Братів Менших. В кінці 1992р. о.Ярослав Ольшевський SAC виїхав до м.Сарни.

В період з 1993 по 1995 роки будинок на Мальованці пустував, постійно ніхто не проживав.

Лише коли повернувся о.Ярослав Ольшевський в 1995р., там розпочато душпастерську роботу та подальшу побудову нової каплиці. Отці-паллотини спільно з сестрами-паллотинками проводять роботу з дітьми та молоддю.

При допомозі вірного прихожанина Антона Свідерського 28 березня 1995р. було зареєстровано парафію під покровительством Божого Милосердя. Отці-паллотини проживають на території цієї парафії, хоча вона залишається під керівництвом єпископа. Офіційна адреса парафії знаходиться в будинку сестер – Слуги Ісуса, який розташований на відстані 200 метрів від дому отців-паллотинів. Службу в каплиці сестер проводять отці, які приїжджають з кафедрального собору та дієцезіальної Курії.

В 1997р. влада міста надає земельну ділянку для побудови костелу на Мальованці. Але із-за відсутність коштів та допомоги з боку дієцезіальної Курії побудову розпочати не вдалося. 6 травня 1997р. дієцезіальний єпископ Ян Пурвінський посвятив новозбудовану каплицю в домі отців-паллотинів на Мальованці. Це ще більше надихнуло отців-паллотинів до праці.

В 1999р. для допомоги на два роки приїжджає о.Андрій Муха SAC, рік пізніше приєднується о.Володимир Осіца SAC, який теж там працює два роки. В цей період отці їздили і до парафій в селах Болярка і Дубовець.

В 2002р. о.Ярослав Ольшевський SAC переїжджає, а замість нього приїжджає о.Олександр Мілевський SAC. Завдяки проханням о.Олександра в 2003 році ординарій дієцезії єпископ Ян Пурвінський передає парафію під покровительством Божого Милосердя на Мальованці отцям-паллотинам.

Восени 2005р. о.Ярослав Ольшевський SAC повертається у парафію на Мальованці. Отець наново розпочав оформлювати відповідні документи для побудови костелу на земельній ділянці, яка попередньо була виділена. Місцева влада в 2006 році офіційно передає її парафії в оренду.

23 червня 2007 року відбулося освячення землі під будівництво храму. Місце новобудови освятив єпископ Києво-Житомирської дієцезії Ян Пурвінський. Детальніше про будову нового Храму можна дізнатися у розділі “Новий Храм”

В парафії, яка динамічно розвивається, існують кола живого розарію, група міністрантів, молодіжний ансамбль, група «Родина Родин», харитативна група та театральна група. Систематично проводяться заняття з молоддю, відпочинок в таборах для дітей та молоді. Особливу увагу приділяє праці з хлопцями – міністрантами о.Вальдемар Павелець SAC. Він також організовує молитовні дні молоді на Мальованці.

Каплиця Божого Милосердя (2013 рік):
1990 рік

1990 рік

В парафії також проводяться навчання з польської мови та курси операторів комп’ютерної техніки. Парафія на Мальованці постійно розвивається і є динамічною. Кількість прихожан постійно збільшується. В неділю на святій літургії налічується в середньому 250 осіб (2007р.).

А на даний момент (02.05.2012) парафія вже нараховує понад 300 осіб, які відвідують Божу Службу в неділю.